SOSYAL MEDYA İLE SİYASET OLMAZ… | GazeteKalemGazeteKalem

28 Kasım 2021 - 06:37

SOSYAL MEDYA İLE SİYASET OLMAZ…

Pek çok alanda olduğu gibi sosyal medya ile siyaset artık çağın bir gerçeği ama yarattığı sıkıntılar çok büyük…

SOSYAL MEDYA İLE SİYASET OLMAZ…
Son Güncelleme :

17 Ekim 2021 - 0:17

Pek çok alanda olduğu gibi sosyal medya ile siyaset artık çağın bir gerçeği ama yarattığı sıkıntılar çok büyük…

Evet, bu gerçek ne yazık ki insanlar arasındaki ilişkiyi doğrudan ve hem net hem de sert biçimde etkiliyor.

İşiniz, sözünüz, özünüz ile doğru iseniz ve doğru kararlar veriyorsanız insanlar sizinle birlikte olur. Bu da halkçı söylem ve kararlarla halkın anladığı dilde olmalıdır.

Daha önce yazmış olduğum yazım ve bunun sosyal medyadaki yankılarını takip ederek bazı gerçeklerle karşı karşıya kaldım.

BU SİYASETİN DİLİNDEN ANLAMIYORUM…

7 Temmuz Pazar günü Korkut Ata Kongre Merkezinde yapılan ilçe kongremize bizzat katıldım ve kongre tarihi öncesinde yapılan  aday tanıtım toplantılarında bulundum.

Şunu net anladım ve söylüyorum ki: Siyasetin dilinden anlamıyorum!

Bunu açık yüreklilikle söylememenin nedeni, siyasetin iki ayrı yüzünün olduğu ve benim bunun farkında olmamam…

Çünkü net olarak, birebir yüz yüzeyken konuşulanlar ile arkadan yapılan yalan yanlış konuşmalar birbirini körelten söylemler…

Bu söylemlerde bulunanlar, ömrü boyunca eline hiç gazete ya da kitap almayan sadece sosyal medya takipleri ve paylaşımları ve anlamsız yorumlarda bulunanlardır ki bu siyasetin dilini anlamıyorum.

CHP ETİMESGUT İLÇE OLAĞANÜSTÜ GENEL KURULU

31 Mart Yerel seçimlerinden sonra Etimesgut CHP İlçe Yönetiminin istifası ile boşalan ilçe başkanlığına geçici olarak görevlendirilen Ahmet Yeşil ve ekibi 7 Temmuz Pazar günü Korkut Ata Kongre Merkezinde ilçe kongresini yapıldı.

Kongreye Divan Başkanlığı yapan Bülent Kuşoğlu, Ankara İl Başkanı Rıfkı Güvener, milletvekillerinden Nihat Yeşil, Murat Emir, Gamze Taşçıer, Etimesgut Belediye Başkan Adayı Celal Çelik, Zeki Alçın, İyi Parti Belediye Meclisi Grup Başkan Vekili İsmail Kalaycı, Meclis üyesi Bahattin Dinç, CHP Meclis üyeleri, İlçe Başkanları ve partililer katıldı.

Kongrede dört adayın yarışmasında 280 delegenin 89  oyunu alan Onur Öktem ilçe başkanlığına seçildi.

Öncelikle ilçe başkanı olan Onur Öktem ve yönetim kuruluna başarılar diliyorum.

Önümüzde Etimesgut için uzun ve zor bir dönem var. Bu zorlukları aşmak için de umut veren bir ilçe yönetimi  mevcut delegeler ile seçimden galip gelerek göreve başladı.

Etimesgut’ta CHP’nin yeniden derlenip toparlanarak iktidar olabilmesi için yeni yönetimin  şeffaf, hesap verebilir, katılımcı anlayışını benimsemiş kişiler olmalıdır.

GRUPLAŞMAK YERİNE EKİP ÇALIŞMASI

Geçmişte yapılanan hatalar gözden geçirilerek yeni alınacak kararlarda hassas davranılmalıdır. 

Bunu yaparken, geçmişte olduğu gibi hataları sosyal medyada paylaşmak yerine onlardan ders çıkarıp aynı hataları yapmamak için düzenli bir çalışma yapmak gerektiğine inanıyorum.

Mahalle bazındaki toplantıların birçoğuna katıldım ve toplantılarda yeni yönetimin hazırladığı projeleri, kişiler bazında verilen görevleri dinledikçe çok onur duydum.

 Evet, 31 Mart seçimlerinden önce “Mart’ın Sonu Bahar” dedik.

Etimesgut için de bahar geleceğinin umudu yeşerdi yüreğimde. Bu hissin nedeni; kısa sürede toparlanıp heyecan uyandıran net ve anlaşılır bir dille yapılan çalışmalar ile verilen mesajlardı.

SOSYAL MEDYA GERÇEĞİ

Sosyal medya gerçeği ne yazık ki kullanılan dil, hoşgörü, sevgi ve seviyeli eleştiri yerine çatışmacı, kirli, kırıcı ve hakaret dolu kelimelerin yer aldığı bir mecraya dönüştü.

Oysa; her ne olursa olsun yönetimde yer almak düşüncesi yerine ne görev verilirse verilsin gönüllü olarak yeni göreve gelen ekibe destek verip ekip çalışmalarına katkı sunmak her şeyden önemlidir.

Bayrağı daha yeni devralan yönetim için paylaşımlarda anlamsız eleştiriler yapmak yerine  partinin ilkeleri doğrultuda ve parti tüzüğüne uygun hareket etmek daha doğru olandır.

Bu süreçte tüm üyelerimiz Etimesgut’u diğer ilçelerimize ve tüm Türkiye ye örnek hale getirmelidir.

Yazımı, Ali Kuzu’nun “Atatürk ve CHP’nin Saklı Tarihi” kitabından bir alıntı ile bitirmek istiyorum:

“Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerini atan ve CHP’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, en büyük ihanetleri hep yakın çevresinden görmüştür.”

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.