Seymenlerden Başkent’e hoş geldiniz ziyareti | GazeteKalemGazeteKalem

28 Kasım 2021 - 01:44

Seymenlerden Başkent’e hoş geldiniz ziyareti

Ankara Kulübü Derneği Genel Başkanı Dr. Metin Özaslan, beraberindeki seymen/yöneticilerden oluşan heyet ile birlikte görevine yakın zamanda başlayan Azerbaycan’ın Ankara Büyükelçisi Reşad Mammadov’a hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirdi. Ziyarette; iki kardeş ülkenin bağlarının daha da güçlendirilmesine yönelik karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.

Seymenlerden Başkent’e hoş geldiniz ziyareti
Son Güncelleme :

22 Ekim 2021 - 23:09

Ankara Kulübü Derneği Genel Başkanı Dr. Metin Özaslan, beraberindeki heyet ile birlikte Azerbaycan’ın Ankara Büyükelçisi Reşad Mammadov’a nezaket ziyaretinde bulundu. Yakın zamanda gerçekleştirilen genel kurul ile tekrar Genel Başkanlığa seçilen Ankara Kulübü Derneği Genel Başkanı Dr. Metin Özaslan, kendisine eşlik eden Seymenler; YKÜ  Atilla Saka, Gürcan Maden, Kadir Çimen ve Seymen Divanı Üyesi Yılmaz Özdemir ile birlikte, yakın zamanda göreve atanan Azerbaycan Cumhuriyeti’nin Ankara Büyükelçisi Reşad Mammadov’a Ankara’ya hoş geldiniz ziyareti gerçekleştirdi.

Azerbaycan Büyükelçiliği binasında gerçekleşen ziyaret sürecinde  Seymenler ilgi odağı oldu. Büyükelçi Mammadov, özellikle Karabağ Savaşı sırasında ortak tarihi, geçmişi ve ilişkileri olan iki devletin,  birliğini tüm dünyaya gösterdiğini vurgulayarak, “Bize Azeri denilmesini istemiyoruz. Biz Türk’üz” diyerek  Ankara Kulübü’nün ziyaretinden dolayı memnuniyetini ifade etti.

Ankara Kulübü Derneği Genel Başkan Dr. Metin  Özaslan ise Ankara Kulübü Derneğinin tarihi ve soydaş ve akraba ülkelerdeki kültürel faaliyetlerinden bahsetti. Karşılıklı verimli geçen görüşme;  Genel Başkan Dr. Metin Özaslan ile Büyükelçi Reşad Mammadov arasında iki ülke ilişkileri üzerine sohbet ile devam etti.

Ziyaretin son bölümünde Büyükelçi Mammadov’un, “karşılıklı neler yapılabilir” ifadeleri üzerine;  Ankara Kulübü Derneği Genel Başkanı Dr. Metin Özaslan, iki kardeş ülkenin bağlarının güçlendirilmesi, Uluslararası Başkent Haftası konusunda işbirliği, Azerbaycan’ın Başkenti Bakü’de Ankara Kulübü Derneği’nin temsilciliğinin kurulması, Ankara ve Bakü arasında karşılıklı olmak üzere kültürel festivaller, sanatsal gösterimler ve folklorik çalışmaların düzenlenmesi  gibi konular üzerine görüş ve önerilerini sundu. Büyükelçi Reşad Mammadov da Ankara Kulübü Derneği’nin gerçekleştireceği etkinliklere ve projelere her türlü desteği vermenin gayreti içerisinde olacaklarını dile getirdi. 

Sıcak ve dostane bir ortamda geçen görüşmenin sonunda Dr. Metin Özaslan, Seymen heykeli ve Başkent dergisini günün anısına Büyükelçi Mammadov’a hediye ederken, Büyükelçi Reşad Mammadov da Genel Başkan ile ekibine büyük Azerbaycan şairi ve düşünürü Nizami Gencevi ve büyük Türk Şairi Nesimi’nin anısına yaptırılan hatıra para sertifikalarından takdim etti.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.