Özel polikliniklere tanınan bazı süreler uzatıldı | GazeteKalem

Özel polikliniklere tanınan bazı süreler uzatıldı | GazeteKalemGazeteKalem

20 Mayıs 2022 - 16:47

Özel polikliniklere tanınan bazı süreler uzatıldı

Özel sağlık kuruluşlarının yönetmelikte yapılan son değişiklere uyumu konusundaki bazı işlemelere ilişkin süreler 2022 yılı ortasına kadar uzatıldı.

Özel polikliniklere tanınan bazı süreler uzatıldı
Son Güncelleme :

05 Aralık 2021 - 0:11

Ayakta teşhis ve tedavi yapılan özel sağlık kuruluşlarına yeni düzenlemeye uyum konusunda tanınan bazı süreler uzatıldı. 

Ayakta Teşhis ve Tedavi Yapılan Özel Sağlık Kuruluşları Hakkında Yönetmelik’te bu kapsamda değişiklik öngören düzenleme Resmi Gazete’de yayımlandı. 

Buna göre, faaliyetteki sağlık kuruluşlarının uyumu yeni düzenlemeye uyumu kapsamındaki ”2 yıl içerisinde en az iki uzmanlık dalında on uzman hekim kadro şartını sağlama” zorunluluğundaki süre 3 yıla çıkarıldı. 

Mevcut düzenlemede bu süre yönetmelikteki hükümlerin yürürlüğe girdiği tarih olan 1 Ekim 2019’dan itibaren iki yıl içinde bunun tamamlanması öngörülüyordu. 

Ayrıca, çalışan uzman hekim sayısının 10’un altına düşmesi, binadaki eksikliklerin giderilmesi, taşınma işleminin belli sürede tamamlanması, birleşme işlemlerini tamamlanması, birleşme sonrası ruhsat işlemlerinin tamamlanması konusundaki işlemlere ilişkin süre de 30 Haziran 2022 tarihine kadar uzatıldı. 

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.