”MUŞ” GİBİ, ”MİŞ” GİBİ ! | GazeteKalemGazeteKalem

28 Kasım 2021 - 03:08

”MUŞ” GİBİ, ”MİŞ” GİBİ !

Herkese gülücükler dağıtıp, çok mutluyum derken bile, içinin yandığını görmek hiç de zor değil ! Sürekli rol yapmak ve MİŞ gibi davranmak, ne kadar sinir bozucu değil mi …? 

”MUŞ” GİBİ, ”MİŞ” GİBİ !
Son Güncelleme :

04 Kasım 2021 - 21:55

Herkese gülücükler dağıtıp, çok mutluyum derken bile, içinin yandığını görmek hiç de zor değil ! Sürekli rol yapmak ve MİŞ gibi davranmak, ne kadar sinir bozucu değil mi …? 

Aslında kendin olmak ve hissettiğin gibi yaşamak, çok büyük bir kazanç. Âmâ sürekli tetikte olup da hazır ol vaziyetinde beklemek hem sıkıcı hem yorucu hem de çok yıpratıcı bir durum.

Diyelim ki, kafanda oluşturduğun bir hayatı sanki yaşıyor MUŞ gibi yaparak, birçok insanı kandırmayı başardın. Peki kendinle baş başa kaldığın vakit, gerçeklerle yüzleşmiyor musun ? 


Her girdiğin ortamda sınanma kaygısı yaşıyor, olabilir misin ? Peki insanlardan sürekli onay beklemen, insanları kırmaktan korkman, HAYIR diyememen, olumsuz bir duygunu dile getirememen, “Herkes beni sevsin” takıntısıyla beklemen…Yani hayat senin için oldukça zor sanırım …

MİŞ Lİ YAŞAMIN ALTINDA YATAN KORKULAR 

Kişinin kabul görmeyeceği düşüncesi nedeniyle kendi rengini ortaya koymaktan kaçınması, reddedilmekten korkması, küçük düşme kaygısı, sevilmeyeceği endişeleri, ilgi gösterilecek birisi olmadığı düşüncesi, insanların kendisinden uzaklaşacağı ve yalnız kalacağı gibi hatalı düşünceler ve yanlış inançlar kişinin hayatını olumsuz yönde etkilemekte ve yönetmektedirler.

Bu kişiler giderek sosyalleşmekten kaçınmakta, çevresindeki insanlar ile ilgili yanlış ve hatalı yorumlar yapmakta, insan ilişkileri bozulabilmekte en sonunda da yalnızlaşma ve depresyon ile sonuçlanan bir durum ortaya çıkmaktadır.

Muş’lu hayatların çoğalmasında ki en büyük etkenin, sosyal medya iletişimi olduğu, yapılan tespitler arasında yer alıyor. Birçok insanın yaşamadığı, fakat hayalinde canlandırdığı gibi bir hayatı topluma servis etmesi, ancak bu kanallar aracılığı ile gerçekleşiyor. Bu sayede gelen beğeniler ve övgüler ise kişinin egosunu şişiriyor. Fakat bu sefer de ters bir durum ortaya çıkıyor ve kişi bu kadar beğeniye rağmen, acı çekmeye başlıyor. Çünkü kafasında kurmuş olduğu, sahte hayatla yüzleşmek zorunda kalıyor… 

Sosyal medyada, mutlu olduğunu gördüğünüz birçok çifte bakıyorsunuz, iki gün sonra ayrıldığını duyuyorsunuz. İşinin çok iyi gittiğini ve işinde yükseldiğini söyleyen bir şahıs, bir hafta sonra, çalıştığı iş yerinden kovuluyor. Buna benzer daha birçok, MUŞ lu MİŞ li hayatlar yaşandığına tanık oluyoruz.

Hayat, ”BEN BUYUM” diyebilen cesurlara cömert davranıyor…! Herkese MİŞ siz ve de MUŞ suz, gerçek bir yaşam diliyorum …

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.