KURUMLARDA YENİ YÖNETİMİN KİTABINI YAZDI, İLK BASKI YOK SATTI | GazeteKalemGazeteKalem

30 Kasım 2021 - 05:17

KURUMLARDA YENİ YÖNETİMİN KİTABINI YAZDI, İLK BASKI YOK SATTI

20 yılı aşkın süredir Türkiye’nin önemli kuruluşlarına danışmanlık yapan Emrihan Aydın’ın, Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini de göz önünde tutarak kaleme aldığı “Kamu ve Özel Sektörde Kurumsal Yönetim Modeli” kitabı, büyük ilgi gördü. Kitap ikinci baskıya geçti.

KURUMLARDA YENİ YÖNETİMİN KİTABINI YAZDI, İLK BASKI YOK SATTI
Son Güncelleme :

11 Kasım 2021 - 12:51

23 views

20 yılı aşkın süredir Türkiye’nin önemli kuruluşlarına danışmanlık yapan Emrihan Aydın’ın, Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini de göz önünde tutarak kaleme aldığı “Kamu ve Özel Sektörde Kurumsal Yönetim Modeli” kitabı, büyük ilgi gördü. Kitap ikinci baskıya geçti. 

Devlet ve özel sektörde, 20 yıldan fazla zamandır yönetim danışmanlığı ve eğitmenlik yapan Emrihan Aydın’ın tecrübeleri kitap haline geldi. 2002 yılından bu yana iş dünyasına dönük binlerce makalesi yayınlanan, “İş (İnin) İnsanının Başucu” kitabı, “Üniversitelinin Başucu” kitaplarının da yazarı olan Emrihan Aydın’ın, kısa süre önce piyasaya çıkan “Kamu ve Özel Sektörde Kurumsal Yönetim Modeli” adlı kitabı da tükendi. Satılan her bir kitap için fidan bağışı yapılması ise çok anlamlı. Tome Yönetim Danışmanlığı A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı, Yazar Emrihan Aydın; Liman Yayınları’ndan çıkan ve ikinci baskısına geçilen bu kitabıyla hem kamu hem de özel sektördeki yönetim anlayışına yeni bir soluk getirmeyi hedefliyor.  

Hedef; Etkin Bir Yönetim Modeli  

Özellikle kamu yönetiminde, dünyadaki yeni düzene uyumun yakalanması halinde, devletin kurumsallaşacağını ifade eden Aydın, “Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini bu düzenin oluşması için fırsat olarak görüyorum. Özel sektör açısından da yeni yönetim düzenine uyum sağlayan şirketler olduğu sürece global markaların ülkemizden çıkmaması için hiçbir neden yok. Yeter ki bu alana önem verelim. Kurumlarımıza yönetimsel yatırımları yani beşeri yatırımları yapalım ve önemseyelim. İşte bu kitapta, organizasyonlarda kurumların nasıl etkin bir yönetim modeli oluşturabileceğini anlatıyorum” dedi.  

Türk Şirketler Günlük Planlarla Yönetiliyor 

Her yöneticinin rahatlıkla okuyup anlayacağı yalınlıkta, özet niteliğinde hazırlanan kitapta, günümüzün devrimi Endüstri 4.0 da hizmet sektöründeki yönetim ile bağdaştırılarak ele alınmış. Kitapta ayrıca “liyakat” tanımı yeniden yapılmış. Halen ulusal kitap sitelerinde satışı devam eden kitabın en önemli bölümlerinden birinde yazar; kamu ve özel sektörün temel ve ileri düzeyde ihtiyaç hiyerarşisini çıkarmış. Şirketlerin ihtiyaç hiyerarşisinin “Tome Piramidi, kamu kurumlarının ihtiyaç hiyerarşisinin ise “Ba Piramidi” olduğunu söyleyen Emrihan Aydın, şöyle devam etti: “Türkiye’de şirketlerin büyük bir kısmı geleceği kurgulamadan günlük planlarla yönetiliyor. Günlük koşuşturmalardan geleceğe bakılamıyor. Hal böyle olunca ‘günlük politikalar’ ile ancak doğal bir şekilde, doğal bir ömre kadar ilerleniyor. Kapanma oranlarının bu kadar yüksek olmasının sebebi işte budur. Bu kitap bu handikaptan kurtulmak için başucu kaynağı olacaktır…” 

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.