HIRSIZI SEVİYORUZ | GazeteKalemGazeteKalem

28 Kasım 2021 - 06:13

HIRSIZI SEVİYORUZ

Geçen hafta Ak Parti çalışanı Ayvatoğlu’nun lüks bir araçta uyuşturucu kullanırken çekilen görüntülerinin sosyal medyada paylaşılması, kamuoyunun gündemine oturdu.

HIRSIZI SEVİYORUZ
Son Güncelleme :

04 Kasım 2021 - 22:19

Geçen hafta Ak Parti çalışanı Ayvatoğlu’nun lüks bir araçta uyuşturucu kullanırken çekilen görüntülerinin sosyal medyada paylaşılması, kamuoyunun gündemine oturdu.
Ayvatoğlu verdiği mülakatta;
“Daha fazla nüfuz sahibi olma, olduğundan farklı görünme çabasıyla gücün yanında görünme, hükümetteki güçlü insanlarla fotoğraf vererek kendime yeni kapılar açma düşüncesi beni her gün başka bir yanlışa sürükledi”dedi.
Bu sözler Ayvatoğlu’na ait, ancak bana göre Türkiye’nin genel profilini göstermektedir.
İnsanımız çalmayı, yemeyi, malı götürmeyi seviyor.
Ahmet Necdet Sezer Cumhurbaşkanı oldu. Yemedi, yedirmedi hatta tasarruf yaptı. Ancak sevilmedi.
Bülent Ecevit; parayla hiç işi olmadı ama bu millet ona tek başına kana kana bir iktidar göstermedi.
Bu örnekleri çoğaltabiliriz. Kürşat Ayvazoğlu’nun söylediği o sözlere gelince; sağcısı solcusu, o partiden, bu partiden siyaset yapanların büyük çoğunluğu bu özlem içindedir.
Bu sözlerime itiraz edenler olacaktır. Onlara cevabım sosyal medyada arkadaşlarının resimlerine bir baksınlar. Kimlerle sırıtarak, böbürlenerek resim çektirip paylaşmışlar.
Toplumun ruhuna işlemiş.Köşeyi dönmek! Çalmak! Hırsızlık yapmak!..
Siz bakmayın konuşurken “vatan millet” diyen siyasetçilere! Büyüklü, küçüklü hepsi kendi çapındahepsinin aklında“malı nasıl götürürüm”düşüncesi vardır!..
Bu tip siyasetçileri çevremizde çok görmekteyiz. Seçim dönemlerinde ayağınıza kadar gelip, (Hepsi de gelmez ya) her türlü mütevazılığı sergileyenler, seçildikten sonra onunla görüşmeniz, bir sorununuz varsa arz etmeniz mümkün değildir.
Hepsinde kibir, tepeden bakma, küçük dağları ben yarattım edası vardır.
Tepedeki siyasetçiler böyle olunca, aşağıdakiler de onlara erişebilmek, onların nüfusundan faydalanmak için Ayvazoğlu’nun yaptıklarını yapmaktadırlar.
Sorun toplumun hepsinde var. Sorun hepimizde var.
Ayvazoğlu sadece bunun bir örneği. Daha doğrusu tesadüfen ortaya çıkanıdır. Esas kütle buz dağının altında görünmeyen kısmıdır.
Bu düşünce bu toplumdan komple kalkmadığı müddetçe bu tür örnekleri dahaçok göreceğiz.
Tanıdığım bir milletvekili; “bizim arkadaşlar her türlü haltı yer; arkasına da bir ayet ekleyerek onun mubah olduğunu söyler. Mesela devletten vergi kaçırırlar “laik devlete vergi vermek günahtır”derler” demişti.
Rahmetli Yaşar Nuri Öztürk’ün dediği gibi; Müslümanlar,cennete bile giremezler! dedikleri ülkelerde yaşamak için can atarlar. Ancak bir Müslüman ülkesinde yaşamayı tercih etmezler.
En büyük hırsızlık faizdir. İslam’da faiz haramdır. Ancak en çok faizi alan ülkeler Müslüman ülkelerdir.
Halkı Müslüman olan bazı ülkelerin faiz oranları;
Türkiye % 19
İran % 18
Mısır % 8,25
Pakistan % 7
Halkı Hristiyan, Yahudi veya batıl olan bazı ülkelerde ise;
Belçika % 0
Almanya % 0
Hollanda % 0
Japonya % 0
Kötü yönetimden kaynaklanan faiz, rüşvet, haksızlık ve hırsızlıkMüslüman ülkelerin genel hastalığıdır.
İnandıkları başka… Söyledikleribaşka… Yaptıkları başka… Yaşadıkları başka…

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.