CHP HEYETİNDEN ETİMESGUT ESNAF ZİYARETİ | GazeteKalem

CHP HEYETİNDEN ETİMESGUT ESNAF ZİYARETİ | GazeteKalemGazeteKalem

23 Mayıs 2022 - 21:37

CHP HEYETİNDEN ETİMESGUT ESNAF ZİYARETİ

CHP Milletvekili Nihat Yeşil ve Etimesgut İlçe Başkanı Av. Cemal Emir beraberindeki ilçe yönetimi ve meclis üyeleri ile beraber esnaf ziyaretlerinde bulundu. Etimesgut da bulunan Ahimesut Kapalı Pazar esnafı ziyarete gelen CHP Heyetine yaşadıkları ekonomik ve ticari sıkıntıları anlattı.

CHP HEYETİNDEN ETİMESGUT ESNAF ZİYARETİ

CHP Ankara Milletvekili Nihat Yeşil ve Etimesgut İlçe Başkanı Av. Cemal Emir beraberindeki ilçe yönetimi ve meclis üyeleri ile beraber esnaf ziyaretlerinde bulundu. Etimesgut da bulunan Ahimesut Kapalı Pazar esnafı ziyarete gelen CHP Heyetine yaşadıkları ekonomik ve ticari sıkıntıları anlattı.

Gazetekalem(özel)- Ankara

Ankara- Etimesgut Ahimesut Kapalı Pazar esnafı dertlerini Cumhuriyet Halk Partisi Ankara Milletvekili Nihat Yeşil ve Etimesgut İlçe Başkanı Av. Cemal Emir ve beraberinde ziyaret gelen CHP heyetine anlattı. Yaşadıkları ekonomik sorunları anlatan esnaf alım gücünün zorluğundan ve değişken fiyatlardan dert yandı. Pazar esnafı mal alırken sıkıntı yaşadıklarını ve her gecen gün aldıkları malların fiyatlarının değiştiğini vurgularken zamları etiketlere yansıtmaya çekindiklerini iddia etti.

Pazar esnaf sattıkları malların çoğunun yurt dışından ithal geldiğini ve yüksek değişken kur farkı yüzünden pahalıya aldıklarını iddia ederek aldıkları malı yüksek fiyata satmak zorunda kaldıklarını vurguladılar esnaf ayrıca benzin ve mazot fiyatlarına da dikkat çekerek nakliye fiyatlarının arttığını ve bu masraflarında ürünlerin fiyatlarına yansıdığını vurgulayarak satışların az olduğuna dikkat çekti.

CHP Ankara Milletvekili Nihat Yeşil; “Gençlerin umudunu kesmemek lazım onlara umut olmak yol göstermek gelecekteki planlarına ulaşmaları için destek vermek gerekir” diyerek pazardaki gençlerle sohbet etti. Gençler Yeşil ile sohbetlerinde ekonomik ve sosyal olarak sorun yaşadıklarını ve seçimden sonra çözülmesini umarak temennide bulundu. CHP Ankara Milletvekili Yeşil, gençlerin yaşadığı ekonomik sorunların üretimle ve onlara verilecek desteklerle çözüleceğine vurgu yaparak seçim sonunda sorunların giderileceğini iddia etti.

Gençler doğal gaza gelen gazdan şikâyet ederek yaşadıkları sorunları dile getirdi. CHP Ankara Milletvekili Nihat Yeşil yaptığı esnaf gezisinde vatandaşların sorunlarını dinlerken teşekkürleri de kabul etti. Dar gelirli vatandaşların Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin verdiği yardımlarla kışı geçirdiğine dikkat çeken vatandaş Başkan Yavaş’a da teşekkürlerini dile getirdi.

Yaşanan ekonomik sıkıntıların artan akar yakıt fiyatlarının yanı sıra havalarında kötü gittiğine dikkat çeken Pazar esnafı Adana’yı ve tarım alanlarının bir kısmına vuran don olaylarının da fiyatları artırdığını söyleyerek mallarını satıp evine ekmek götürmek istediklerini söyledi.

Etimesgut Ahimesut Kapalı Pazarını gezerek esnafın ve vatandaşların sorunlarını ve isteklerini dinledi. Esnafın ve vatandaşların sesine kulak veren Cumhuriyet Halk Partisi Ankara Milletvekili Nihat Yeşil, CHP Etimesgut İlçe Başkanı Av. Cemal Emir ve beraberindeki heyet CHP iktidarı ile bu sorunlara çözüm bulacaklarını söyleyerek vatandaşların istekleri not aldı ve vatandaşların kandillerini kutladı. CHP Ankara Milletvekili Nihat Yeşil, CHP Etimesgut İlçe Başkanı Av. Cemal Emir ve beraberindeki heyet sağlıkta şiddet olaylarına dikkat çekmek adına Pazar gezisi öncesi Etimesgut Ahimesut Aile Sağlık Merkezini ziyaret ederek sağlık çalışanlarını dinlediler. 

sdr

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.