CUMHURİYET HALK PARTİSİ | GazeteKalemGazeteKalem

30 Kasım 2021 - 05:03

CUMHURİYET HALK PARTİSİ

İlk olarak M.Ö.7. yüzyılda Kömen Dağları eteklerinde, daha sonra Asya, Avrupa ve Afrika’da irili ufaklı 16 adet Türk devleti kurulmuştur.

CUMHURİYET HALK PARTİSİ
Son Güncelleme :

04 Kasım 2021 - 22:10

İlk olarak M.Ö.7. yüzyılda Kömen Dağları eteklerinde, daha sonra Asya, Avrupa ve Afrika’da irili ufaklı 16 adet Türk devleti kurulmuştur.

Türk’ler çeşitli adlar altında yönetilen bu devletlerden sonra ilk defa gerçek anlamda çağdaş, demokratik ve özgürlükçü devlet anlayışına Atatürk sayesinde kavuşmuştur.

9 Eylül 1923 tarihinde kurulan Cumhuriyet Halk Partisi; Mustafa Kemal Atatürk liderliğinde kurulan Türkiye Cumhuriyetininbu anlamda ilk partisidir.

Cumhuriyet Halk Partisi sayesinde halkımız demokratik yönetim anlayışı ile yönetilmeye başlanan birçok ülkeden bile daha önce hak ve özgürlüklerine kavuşmuştur.

Bu özgürlükleri sağlayan Cumhuriyet Halk Partisi bize Atamızdan armağan, korunması ve kollanması gereken tarihi bir eser niteliğindedir.

Bu toplum; CHP kurulmadan önce demokratikleşme anlamında çok acı çekmiş gözyaşı dökmüştür.

****

Yeni kurulan bir kurum tıpkı bir çocuk gibidir. Elbette ilerleyen süreçte, gelişmeye, büyümeye ve güncel olaylar karşısında yenilenmeye ihtiyacı vardır.

Günümüzde her şey o kadar hızlı değişiyor ki! Son beş yıldaki teknolojik değişim;  tarih boyunca yapılan gelişmelerden çok daha fazla…

Cumhuriyet Halk Partisi de bu anlamda değişime tam anlamıyla ayak uyduramamış olabilir.

Yapılacak tek şey; Atatürk’ten bize miras kalan bu kurumu el birliği ile günün koşullarına ve Türkiye gerçeklerine uygun demokratik, laik ve özgürlükçü hale getirmek için mücadele etmektir.

Özellikle son yıllarda CHP’ye gelen bazı insanlar sadece kendi istikballerini daha ileri götürmek maksadıyla hareket etmişlerdir.

Bir tarafta delege bile olamamış, saf temiz ve vakur olarak bu partiye sahip çıkmaya çalışan insanlar, diğer taraftan da partinin her türlü imkânlarına çok kolay sahip olan asalaklar…

Bunlardan;Faik Tünay, Aytun Çıray, Sinan Aygün, Mehmet Haberal, Öztürk Yılmaz, Mehmet Ali Çelebi gibi bazı isimleri buradan yazmak zorundayım.

Eğer CHP Genel Merkezi bu isimleri yazmasaydı ömürlerinin sonuna kadar Milletvekili olamazlardı.

Peki, onlar ne yaptı; yediler içtiler ve bir Allah razı olsun bile demeden gittiler. Sessiz sedasız gitseler yine de bir şey söylemeyeceğim. Giderken bu tarihi yapıya ellerinden gelen her türlü tahribatı yaptılar.

Bunun adı nankörlüktür. Bunun adı vefasızlıktır.

******

Gelelim Muharrem İnce efendiye! Bu parti sayesinde İlçe Başkanı oldun. İl Başkanı oldun. Milletvekili oldun. Grup Başkan Vekili oldun. Genel Başkan Adayı oldun. Cumhurbaşkanı adayı oldun. Daha ne olacaktın? Her seçimde seni genel başkan adayı, Cumhurbaşkanı adayı mı gösterelim?“Göstermezseniz ben de gider parti kurarım” diyorsun? “ya ben olacağım, yada yokum”  diyorsun. “Ben Messi’yim” diyorsun.

Messi’nin aldığı transfer ücretinden çok daha fazlasını bu parti sayesinde aldın Sayın İnce. Güle güle git. Ardına bakmadan git.Git ama nankörlük etme. Giderken fil gibi! Yakıp yıkıp gitme. Gittiğin yerde de jübileni yaparsın inşallah!“Ağaca balta vurmuşlar; ne yapayım sapı benden demiş.”

Ben bu dünyada ilahi adalete inanıyorum. Yıllardır bu partide delege bile olamayıp, verdikleri oylarla, yaptıkları çalışmalarla sizleri milletvekili yapanların ahı,er geç sizi tutacaktır.

Bundan böyle parti yöneticilerinin de, gidenlerin eleştirilerini dikkate alıp, daha dikkatli, daha titiz ve daha da gayretli olmaları gerekir. Her esen rüzgâr gibi her giden de kayadan bir parça kopartır. Artık her şey eskisinden daha da zor olacaktır. Bundan böyle çalışkan, kucaklayıcı, tarafsız, empati ve hoşgörülü yöneticilere ihtiyaç vardır. Partinin çıkarı yerine kendi istikballeri için partiyi şekillendirmeye çalışanın önümüzdeki seçimden sonra yerlerini bile koruyamadıklarını hep birlikte göreceğiz.

Bu koca çınarı koruyup, kollamak hepimizin görevi. Şahsen ben; bu partide ilçe başkanı bile olamamış biri olarak, Atatürk’ün bize emanet ettiği Cumhuriyete ve CHP’sineilelebetsahip çıkacağım, partinin daha ileri gitmesi için her daim çalışacağım, çocuklarıma, torunlarıma ve gençlere bunları anlatacağım.

Cumhuriyet Halk Partisi Atatürk’ün en önemli miraslarından biridir.Atatürk ve miraslarına sahip çıkmak hepimizin görevidir.

Değerli okuyucularım; ya siz? Siz ne düşünüyorsunuz?

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.