CHP’nin Kadın Kolları Çalıştayı Kuşadası’nda Yapıldı | GazeteKalemGazeteKalem

28 Kasım 2021 - 01:46

CHP’nin Kadın Kolları Çalıştayı Kuşadası’nda Yapıldı

CHP Kadın Kolları tarafından Kuşadası’nda düzenlenen “Kotalar bize dar, hedefimiz iktidar” başlıklı çalıştay CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımıyla yapıldı.

CHP’nin Kadın Kolları Çalıştayı Kuşadası’nda Yapıldı
Son Güncelleme :

23 Ekim 2021 - 17:20

CHP Genel Başkanı ve İzmir Milletvekili Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Kadın Kolları’nın Kuşadası ilçesinde “Kotalar bize dar, hedefimiz iktidar” başlıklı çalıştayının açılışına katıldı. Toplantıya Kılıçdaroğlu’nun yanı sıra, CHP Genel Sekreteri Selin Sayek Böke, Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, 81 ilin kadın kolları başkanları, bazı Parti Meclisi üyeleri, milletvekilleri, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel ve Aydın’ın çeşitli ilçelerinden gelen ilçe başkanları ile belediye başkanları da katıldı.

BAŞKAN ÖMER GÜNEL: BİZİ İKTİDARA HAYALLERİMİZ VE GENÇLER TAŞIYACAK

Çalıştayın açılış konuşmasını ev sahibi sıfatıyla Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel yaptı. Günel, farklı belediyecilik anlayışı ile hizmet verdiklerini, hedeflerinin iktidar olduğunu belirterek, “Bizi iktidara gençlik taşıyacak” dedi.

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel konuşmasında, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ile uyum içinde çalışmaktan dolayı gurur duyduğunu ifade ederek hedeflerinin iktidar olduğunu söyledi.  Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ile yetki alanı karmaşasına izin vermeden uyumlu bir şekilde büyük bir hizmet atağı başlattıklarını anlatan Ömer Günel, şöyle konuştu:

“2,5 yılda pandemi, deprem, sel demeden hizmet ürettik. Demek ki isteyince oluyormuş. Bütün hizmetlerimizi anketlerle ölçerken, anketlerdeki seçmenlerin tercihlerinde veya söylemlerinde vatandaşın beklentisi net şekilde gördük. Nedir o? Yol, kaldırım, altyapı. Özlem başkanımla gençlerin, kadınların daha fazla hayal kurması için projelerimiz var. Bunlardan biri olan İstasyon Cafe projemizi Facebook desteğiyle geçtiğimiz günlerde açtık. Genç dostu kent ödülü almamızı sağlayan Kampinova projemiz var. Dijital sektörden zenginleşen insanlar çoğalıyor. Dünya değişiyor ve Mars’ta yaşam araştırılıyor. Biz bunun farkında olan iki belediye başkanı olarak Mars Colony projesini oluşturduk ve Kuşadası’nda kuruyoruz. Ve yeni bir turizm ağı oluşturuyoruz. Özlem başkan sık sık her belediyenin yol, kaldırım yapabileceğini, ama biz proje üretirken Aydın’ı Türkiye’de konuşulur hale getiriyoruz der. Elon Musk bu proje ile destek veriyor ve bu bizi onurlandırıyor. Biz hayal kuran bir milleti hedeflemeliyiz. Hayalleri beslemeliyiz. CHP ne sağlayacak dediklerinde tekrar hayal kuracaksınız ve hayallerinizin peşinden gideceksiniz diyorum. Genel Başkanım, sizin liderliğinizde hayallerin peşinden gidecek bir gençlik geliyor ve o gençlik bizi iktidara taşıyacak.”

AYDIN İL BAŞKANI ALİ ÇANKIR: YERELDEKİ BAŞARIMIZI GENELE TAŞIYACAĞIZ

Daha sonra konuşan CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır ise parti olarak yerelde kazandıkları başarıyı Türkiye’de iktidar olarak taçlandırmakta kararlı olduklarını söyledi. Cumhuriyetin 100’ncü yılında demokratik ve adaletli bir Türkiye’yi CHP öncülüğünde yeniden kuracaklarının altını çizdi. Çankır, “Yönetilemeyen Türkiye’nin liyakatsız şahsım devleti tarafından kaderine terk edilen vatandaşların çektikleri sıkıntıyı biliyor, onlarla beraber yaşıyoruz. Yaratılan şahsi iktidarın ülkemize ve halkımıza verdiği zarar apaçık ortada iken, iktidar sahipleri bu gerçeği görmek yerine kendi refah ve gelecekleri uğruna ülkemizi dönülmez bir yola sokmaktan çekinmiyorlar. Bunun önlemenin yegane yolu CHP’dir. Genel Başkanımız önderliğinde, kuruluş ve kurtuluştan beri bu ülkenin teminatı olan kadınlarımız bu durumdan kurtuluşumuzda yine öncü olacak ve gurur kaynağımız olacaklar. İktidarımızın yolunu kadınlarımızın ilmek ilmek öreceğinden eminiz” diye konuştu.

ÇERÇİOĞLU: AYDIN’DA KİMSE YATAĞA AÇ GİRMEYECEK

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, en çılgın projelerinin kadın kooperatifleri olduğunun altını çizdi. Hayata geçirmeye hazırlandıkları yeni projelerini açıklayan Çerçioğlu, şunları söyledi:

“Az önce Ömer başkanımız projelerini anlattı. Tüm CHP’li ilçe başkanlarımızla projelerimizi tıkır tıkır hayata geçiriyoruz. Özellikle Kuşadası ve Didim bizim dünyaya açılan pencerelerimiz olduğu için olağanüstü çalışmalar yürütüyoruz. Aydın Büyükşehir Belediyesi olarak en büyük ve çılgın projemiz kadın kooperatiflerimizdir. 26 kadın kooperatif ile çalışıyor ve kooperatif kuracak kadınlara destek oluyoruz, ekipman desteği hediye ediyoruz. Ürünlerin pazarlanması için Aydın’da 13, İzmir’de 1 olmak üzere toplam 14 Halk Ege Et şubeleri kurduk ve kadın kooperatiflerimizden gelen ürünleri satıyoruz. Kadınlarımız hem ev ekonomisine destek oluyor hem de kazandıkları para ile kız çocuklarını okutuyorlar. Bu yıl üç milyon ata tohumundan fide üretip dağıttık ve kurduğumuz köy pazarında vatandaşlarla buluşturdular. Hayvancılıkta girdi maliyetleri sebebiyle gübre ve yem desteği sağladık. Sakız koyunu en iyi cinstir ve 3’er koyun verdik. Sütlerini satın aldık ve Halk Ege Et şubelerinde halkla buluşturduk. Eğer Aydın’da yaşıyorsanız asla yatağa aç girmezsiniz, soğukta üşümezsiniz. Çünkü CHP’li belediyeler sizin yanınızda. Hiçbir zaman umudunuzu kaybetmeyin. Çünkü her şey çok güzel olacak.”

Toplantının sonunda kadına karşı şiddet duvarına belediye başkanları özlem Çerçioğlu ve Ömer Günel ile Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka ile birlikte el izni basan ve imza atan CHP lideri Kılıçdaroğlu, İzmir’e gitmek üzere Kuşadası’ndan ayrıldı.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.