CHP’Lİ BAŞKAN AKILLI: ETİMESGUT’TA YAŞANAN İHANETE ORTAK OLMADIK! | GazeteKalem

CHP’Lİ BAŞKAN AKILLI: ETİMESGUT’TA YAŞANAN İHANETE ORTAK OLMADIK! | GazeteKalemGazeteKalem

23 Mayıs 2022 - 20:46

CHP’Lİ BAŞKAN AKILLI: ETİMESGUT’TA YAŞANAN İHANETE ORTAK OLMADIK!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ankara İl Başkanı Ali Hikmet Akıllı, “Etimesgut Belediye Başkanlığı ile Etimesgut Kaymakamlığı’nın ortak organizasyonunda gerçekleşen “18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Şehitlerini Anma günü ve Çanakkale Zaferinin 107. Yıldönümü etkinliği ve sonrasında belediye meclisinde cereyan eden olaylar üzerine aşağıdaki açıklamayı yapma zorunluluğu oluşmuştur” dedi.

CHP’Lİ BAŞKAN AKILLI: ETİMESGUT’TA YAŞANAN İHANETE ORTAK OLMADIK!

CHP Ankara İl Başkanı Ali Hikmet Akıllı, “Etimesgut Belediye Başkanlığı ve Etimesgut Kaymakamlığı’nın organize ettiği “18 Mart Şehitleri  Anma Günü ve Çanakkale Zaferinin 107. Yıldönümü“ etkinliğine Etimesgut Belediyesi’nin Cumhuriyet Halk Partili Grup Başkan Vekili ve  Meclis Üyeleri katılmış ve milletimizin birlik ve beraberliğinin en değerli timsallerinden olan şehitler haftası etkinliğinde görüşü ne olursa olsun diğer siyasi partilerle birlikte olmuş ve şehitlerimize ve ailelerine şükran duygularını iletmiştir” dedi.

CHP’li Başkan sözlerini şöyle sürdürdü:

Gerek açılışta ve gerekse İlçe Müftüsünün dua ve konuşmalarında “15 Temmuz, İdlib ve diğer şehitlerimizi anılmış, ancak Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün ve silah arkadaşlarının isimlerini anılmamıştır.

Bu durum, ihmal değil bilinçli bir tercih ve daha önceden alınan bir karar olduğu gerçeğini gözler önüne sermiştir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının anılan gecede anılmaması olayını protesto eden  CHP Meclis Üyelerimiz salonu terk etmişlerdir.

Böylesi bir durumda “Benim iki büyük eserim vardır, biri Türkiye Cumhuriyeti, diğeri Cumhuriyet Halk partisidir “ diyen büyük liderimizin ve O’nun silah arkadaşlarının bugün bizlerin söylerken utandığı ancak etkinlik sahiplerinin yaparken utanmadıkları “VEFASIZLIK ve BÜYÜK AYIP” karşısında Cumhuriyet Halk Partili meclis üyelerinin o salonda kalmaları kabul edilemezdi. Meclis üyesi arkadaşlarımız da tam da kendilerinden beklediğimiz gibi salonda kalmamış ve başta Ulu önderimiz olmak üzere tüm şehitlerimize ve milletimizin ortak geçmişimize yapılan bu İHANETE ortak olmamışlardır.

Etimesgut Belediyesi’nde yaşananlar bununla da bitmemiştir. Belediye Binasında gerçekleştirilen Nisan ayı meclis oturumunda Belediye Başkanı Partili meclis üyelerimizin bu onurlu tavrından rahatsız olduğunu belirtmiş, grup Başkan vekilimizde usullere uygun olarak meclis toplantısında cevabını vermiştir. Ancak Etimesgut Belediyesi Cumhur ittifakı meclis üyeleri hakaretle sürdürdükleri münakaşa ortamında artık söyleyecek mantıklı bir söz, konuşacakları vatansever bir olgu kalmadığından meclis üyelerimize fiili saldırıda bulunmuşlardır.

Meclis üyelerimizi baskıyla, saldırıyla, hakaretle veya fiili saldırıyla yıldıracaklarını zannedenler ya Cumhuriyet tarihini iyi okumamışlar ya da büyük bir akıl tutulması yaşamaktadırlar.

Meclis üyelerimize saldıran ve “milliyetçi” olduklarını iddia edenlere  soruyoruz:

Türk milletinin en büyük evladının, ATA’sının yok sayılmasına göz yuman veya destek olan; bununla kalmayıp duruma tepki gösterenleri hedef alan sizler  sizler HANGİ MİLLETİN MİLLİYETÇİSİSİNİZ?

Vatan, millet ve Atatürk sevgisi konusunda mangalda kül bırakmayan bir siyasi geleneğin bugün bu noktaya getirilmesinin müsebbibi kimlerdir ?

Bugün ortağı olduğunuz iktidar yarın ilk genel seçimlerden sonra mazide kötü bir hatıra olarak hatırlandıktan sonra milletimizin yüzüne nasıl bakacaksınız ?

Biz Cumhuriyet Halk Partisi Ankara İl Örgütü olarak Etimesgut’ta bir taraftan Etimesgut’luların haklarını korurken diğer tarafta milletimizin ortak değerlerine yapılan vefasızlıklara karşı onurlu duruşlarıyla sahip çıkan meclis üyelerimizin yanında olduğumuzu, bundan önceki süreçte olduğu gibi bundan sonra da Etimesgut Belediyesi’nde yaşananları yakından takip edeceğimizi kamuoyuna saygı ile duyuruyoruz.”

 

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.