BİZ KİMİZ ? | GazeteKalemGazeteKalem

30 Kasım 2021 - 05:40

BİZ KİMİZ ?

Bizim onayımızı alıncaya kadar birilerinin sürekli vaatler verdiği, onayımızı aldıktan sonra da kendisini ulaşılmaz zannedip tepeden bakarak, SİZ KİMSİNİZ ?  Edalarıyla ahkam kestiği, HALKIZ, Yani MİLLİ İRADEYİZ !

BİZ KİMİZ ?
Son Güncelleme :

04 Kasım 2021 - 21:57

12 views

Bizim onayımızı alıncaya kadar birilerinin sürekli vaatler verdiği, onayımızı aldıktan sonra da kendisini ulaşılmaz zannedip tepeden bakarak, SİZ KİMSİNİZ ?  Edalarıyla ahkam kestiği, HALKIZ, Yani MİLLİ İRADEYİZ !

Milli İradenin kim olduğunu ve neler yapabileceğini, bizi bizden daha iyi tanıyan ve tüm dünyanın önünde saygıyla eğildiği, bu ülkeyi yoktan var ederek, bize altın tepside sunan, ulu önderimiz MUSTAFA KEMAL ATATÜRK ‘den başkası değildir…

Atamız diyor ki; ”İki Mustafa Kemal vardır ! Biri benim, et ve kemikten oluşan geçici Mustafa Kemal, diğeri ise, yaşaması ve başarılı olması gereken ölümsüz Mustafa Kemal, yani sizlersiniz…!

Milli Egemenlik, milletin kendi iradesiyle var ettiği siyasal gücüdür. O benim on ilkemden biridir. Şöyle açıklayabilirim ki, her devlet gibi, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin de bir gücü, “kendine özgü” bir kuvveti vardır. Bu kuvvet ,Türk milletinin varlığından kaynayıp gelmektedir. Kimse tarafından verilmemiştir.  

Bu güç, siyasal kuvvet, milletin birlik halinde ortak kişiliğine aittir. Devletimiz Milletimizi, dışa yani diğer devletlere karşı savunmak zorundadır yüce gücü iyi öğren ve iyi öğret. Çünkü onun kaynağı ve tek sahibi yüce Millettir. Bu siyasal kudrete de “MİLLİ İRADE” denir.

”İRADE manevi olan, kalp ve vicdanın eğilimi, arzusudur. Nasıl ki bir insanın iradesi varsa, insanlardan oluşan bir toplumun da iradesi vardır. Milli İrade işte budur. Millî İrade bütün millet bireylerinin arzularının, emellerinin bileşkesidir. Millî İrade Devletimizin ve Milletimizin yazgısında ve geleceğinde tek hâkim olandır, yani son noktayı koyandır”

Millet her türlü iradesini gerçekleştirmeye muktedirdir. Girişimlerinin önüne geçebilecek hiçbir kuvvet yoktur. Her nereden gelirse gelsin, yasaklama girişimleri hiçbir yerde ve hiç kimse tarafından uygulanamaz.

Ey benim manevi mirasçılarım !

Görüyorum ki Milletin ortak eğilimi olduğuna, genel fikri olduğuna yeterince inanmayan politikacı ve yöneticilerimiz vardır. Onlar hep bu inançtan yoksun olarak düşünmekte ve iş yapmaktadırlar. Bütün başarısızlıklarımız da bundandır, uğradığımız felaketler bundandır.

Oysa ki her şeyimizi güvenceye alacak olan, bağımsızlığımızı koruyacak olan, varlığımızı kurtaracak olan, o ortak fikirdir. Milli İradenin inkârı, en önemli ve başlıca sorunumuzdur. Çünkü keyfî yönetime yol açmıştır, ülkeyi felakete sürüklemiştir.    

Ben ve arkadaşlarım, giriştiğimiz büyük çalışmalarda, milletimizin yüksek yeteneği ve yüksek sağduyusu, bizlerin başlıca yol göstericisi ve başarı kaynağı olmuştur.

”Aziz Milletim; millet memleket adına ve hesabına tek başvurulacak yer, Yüksek Meclisinizdir. Bu yasal hakkı, bu milli hakkı, bu doğal hakkı hiçbir sebep ve bahane ile ve hiçbir düşünce ile, hiç kimseye ve hiçbir kurula terk edemeyiz ve ettirmemelisiniz”

Milletimiz gerçek eğilimine aykırı düşüncede bulunanlara güvenmez, iltifat etmez. Halk kendi eğilimlerine, kendi sorunlarına kayıtsız olanlardan uzak durur. Halkımızı kazanmak mı istiyorsunuz, öyleyse onunla bir olun, aynı dili konuşun, onun derdini dinleyin, sorunlarını bilin, ona çare olun, ona kılavuz olun…

Ey yüce Milletim; durmayın, mücadele edin.! Hem de sıkı mücadele edin bu inançsızlıkla. MİLLİ İRADE bir gerçektir. Sonuna kadar savunun. Düşünce olarak daha da geliştirin ve katiyen vazgeçmeyin !”

Hani bazıları bizleri, yani MİLLİ İRADEYİ hiçe sayarak, hakaret ederek, küçümseyerek, aşağılayarak, yok sayarak sanki ülkenin sahibiymiş özgüveniyle ortalarda dolaşıyor ya, sakın buna daha fazla cüret etmeyin ! Çünkü bizlerin SON NOKTAYI nasıl koyacağını, hayal bile edemezsiniz…!  

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.