ANADOLU OSB’ DE ŞEHİTLERİN ANISI DOĞAYA DÖNÜŞÜYOR | GazeteKalem

ANADOLU OSB’ DE ŞEHİTLERİN ANISI DOĞAYA DÖNÜŞÜYOR | GazeteKalemGazeteKalem

23 Mayıs 2022 - 22:03

ANADOLU OSB’ DE ŞEHİTLERİN ANISI DOĞAYA DÖNÜŞÜYOR

Anadolu Organize Sanayi Bölgesi (Anadolu OSB), Çanakkale Şehitleri Anma ve Deniz Zaferi Töreni ile Ağaçlandırma Etkinliği’nde Büyük Taarruzda yaşamını yitiren 4015 yurttaşı anısına 4015 ağaç dikimi başlattı.

ANADOLU OSB’ DE ŞEHİTLERİN ANISI DOĞAYA DÖNÜŞÜYOR

Anadolu Organize Sanayi Bölgesi (Anadolu OSB), Çanakkale Şehitleri Anma ve Deniz Zaferi Töreni ile Ağaçlandırma Etkinliği’nde Büyük Taarruzda yaşamını yitiren 4015 yurttaşı anısına 4015 ağaç dikimi başlattı.

Etkinlik, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı ve açış konuşmaları ile davet etti.

Törende konuşma yapan Ankara Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanı Seyfettin Arslan ve OSİAD Başkanı Süleyman Ekinci Çanakkale Savaşlarının ve bıraktıkları mirasın önemine dikkat çekerek, ülke için çalışmanın en büyük görev olduğunu bildirdi.

“4015 ŞEHİDİMİZ ANISINA 4015 AĞAÇ”

Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kutsi Tuncay, Çanakkale Savaşlarının en büyük kazanımının Mustafa Kemal Atatürk olduğunu söyledi ve devam etti:

“Tarihimizin en büyük olaylarının ilki Çanakkale, ikincisi Büyük Taarruzdur. Bir sanayi örgütlenmesi olarak tarihimize sahip çıkmaya ve bağımsızlığın koşulunun ekonomik bağımsızlıktan geçtiğinin bilinciyle çalışmaya devam ediyoruz. 2008 yılında fabrikalarımızdan önce Çanakkale Savaşlarında Ankara’ dan şehit olan 1764 askerimiz anısına, 1764 badem ağacını diktik. Ardından OSİAD ile Çanakkale Şehitleri Anıtı’ nı yaptık. O tarihten beri her yıl burada saygı duruşunda bulunuyoruz. Bugün ise Büyük Taarruz’ da kaybettiğimiz 4015 şehidimiz için 4015 ağaç dikimi başlatıyoruz. Hem Çanakkale Şehitlerimizin hem de Kurtuluş Savaşımızda kaybettiklerimizin anısını burada yaşatmaya ve hatırlatmaya devam edeceğiz”

Etkinliğe, Ankara Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanı Seyfettin Arslan, Türk Eğitim Vakfı’ ndan Esin Bircan Saltık ve Yunus Kadir Polat, Çırak Eğitim Vakfı Başkanı İbrahim Karakoç, Ostim Sanayici ve İş İnsanları Derneği Başkanı Süleyman Ekinci, ADD Batıkent Şube Erdal Hatun, Dökümcüler İhtisas OSB Başkanı Yakup Arslan, Önceki dönem CHP İl Başkanı Rıfkı Güvener, Anadolu OSB Meslek Yüksekokulu Müdürü Levent Çolak, akademisyenleri, çalışanları ve öğrencileri, Ankara Klasik Otomobilciler Kulübü Başkanı Nevzat Türksever ve yatırımcılar katıldı.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.