ALİME TOPRAK | GazeteKalemGazeteKalem

3 Aralık 2021 - 10:26

ALİME TOPRAK

Altı ay önce Mersin’in Anamur içesinde muz serasında,Ali Toprak’ın cesedi eşi Alime Toprak tarafından bulundu.

ALİME TOPRAK
Son Güncelleme :

04 Kasım 2021 - 22:09

Altı ay önce Mersin’in Anamur içesinde muz serasında,Ali Toprak’ın cesedi eşi Alime Toprak tarafından bulundu.
Alime toprak verdiği ifadede;“diğer seraya gittiğini, döndüğünde ise eşinin yerde hareketsiz yattığını, kafasının arkasından kan geldiğini görünce de bayıldığını” anlattı.
Ali Toprak’ın kimin tarafından öldürüldüğü bir türlü bulunamadı.
Ailesi Ali Toprak’ın ölümünün üzerindeki sır perdesinin kalkması için bir televizyon kanalına başvurdu.
Alime Toprak televizyon programında verdiği tutarsız cevaplarla bütün şüpheleri üzerine çekti.
Sunucunun üzerine gitmesi üzerine de cinayeti kendisinin işlediğini itiraf etti.


İki çocuk annesi olan Alime Toprak eşinin“sürekli kumar oynadığını, kaybettiği zaman da sinirli olduğunu ve çocukları ile birlikte şiddet gördüklerini” olayın olduğu gün ise “bana başkası ile evleneceğini söyledi. Sen git iste dedi. Tartışma yaşadık, ben onu öldürmesem o beni öldürecekti. Çocuklarım için öldürdüm.” dedi.
Alime Toprak;“Büyük oğlum hiç üzülmedi.Babasından çok çekti.Kurtulduk anne dedi” diyerek stüdyoda gözyaşlarına boğuldu.
Özellikle son yıllarda bu tür cinayetlerin sayısı her geçen gün artmaktadır.
Genelde erkeklerin kadınları öldürdüğü cinayetleri daha çok görmekle birlikte ara sıra kadınların da böyle cinayetleri işlediğine istisnai olarakşahit olmaktayız.
Şahsen ben Alime Toprak’ın itiraflarında söylediklerine bütün kalbimle inandım. Çevremizde maalesef böyle erkeklerin olduğunu hepimiz görüyoruz ve biliyoruz.
Kadın olmak bizim gibi az gelişmiş toplumlarda çok zordur. Üstüne bir de kumar, içki ve şiddet girince kadının yükü kat, kat artmaktadır.


Daha önce “Kadir Şeker” cinayetini de yazmıştım.
Kadir Şeker’e ceza verilmemesini, aksi takdirde kadın cinayetlerini görenlerin yardım etmekte tereddüt edeceklerini, hatta görmezden geleceklerini yazmıştım.
Ancak mahkeme Kadir Şeker’e 12 yıl 6 ay ceza vererek,bu tür olaylarda yardım edecek yardımseverlerin cesaretlerini alt üst etti.
Şimdi buradan adalete sesleniyorum: Alime Toprak’a bu davada verilecek cezanın en azı verilmelidir. Kullanılacak ne kadar “iyi hal” varsa kullanılmalıdır.
Alime Toprak da bir an önce iki evladının başına gidip bundan sonraki hayatını mutlu, mesut ve korkusuz yaşamalıdır.
On beş yıldır her gün ölerek yaşadığı evliliğinde bu cinayetin bedelini zaten çoktan ödemiştir.
Alime Toprak’ın serbest kalması, bu tür erkeklerin bundan sonraki tavırlarında daha dikkatli olmalarını sağlayacak, bu tür eziyet edilen kadınlara da cesaret verecektir.
Gönül ister ki bu tür cinayetler ülkemizde hiç yaşanmasın.
Biz; bu güne kadar yaşadığımız olaylardan biliyoruz ki; eğer Alime Toprak eşi Ali Toprak’ı öldürmeseydi, Ali Toprak Alime Toprak’ı öldürecekti.
Ülkemizde bu tür cinayetlerin ve kadına karşı şiddetin önüne geçebilmek için yargının bir kez olsun kadına karşı pozitif ayrımcılık yapmasından yanayım.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.