AKK Kent Atölyesi’nde İlk Söz Murat Karayalçın’daydı | GazeteKalem

AKK Kent Atölyesi’nde İlk Söz Murat Karayalçın’daydı | GazeteKalemGazeteKalem

20 Mayıs 2022 - 16:12

AKK Kent Atölyesi’nde İlk Söz Murat Karayalçın’daydı

Ankara Kent Konseyi (AKK) Kent Atölyesi, Türkiye Cumhuriyeti 50. Hükümeti Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı, Ankara Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı ve AKK Onur Kurulu Üyesi Murat Karayalçın’ın katıldığı “Yerel Katılımcılıkta Planlama ve İcra” konulu programla başladı.

AKK Kent Atölyesi’nde İlk Söz Murat Karayalçın’daydı
Son Güncelleme :

11 Aralık 2021 - 9:00

Ankara Kent Konseyi (AKK) Kent Atölyesi, Türkiye Cumhuriyeti 50. Hükümeti Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı, Ankara Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı ve AKK Onur Kurulu Üyesi Murat Karayalçın’ın katıldığı “Yerel Katılımcılıkta Planlama ve İcra” konulu programla başladı.

Ankara Kent Konseyi Başkanı Halil İbrahim Yılmaz’ın da katıldığı programın moderatörlüğünü ise AKK Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Savaş Zafer Şahin yaptı. Ankara Kent Konseyi YouTube kanalından canlı olarak yayınlanan programa ABB Genel Sekreteri Reşit Serhat Taşkınsu, ABB Genel Sekreter Yardımcısı Baki Kerimoğlu, ABB Genel Sekreter Yardımcısı Faruk Çınkı, ABB Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Ali Bozkurt, ABB Kültür Ve Tabiat Varlıkları Daire Başkanı Bekir Ödemiş, ABB Deprem Risk Yönetim ve Kentsel İyileştirme Dairesi Başkanı Mutlu Gürler, ABB Zabıta Daire Başkanı Mustafa Koç, ABB Meclis Üyesi Naki Demir, Açık Hava Endüstriyel Reklamcılar Derneği Başkanı Şahin Acar, İYİ Parti Genel Merkez Yöneticisi Bülent Gürsoy,  BELPA Yönetim Kurulu Başkanı Ferhan Özkara, Ankara Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyeleri, Çalışma Grubu Sözcüleri, Meclis Sözcüleri ve Bileşenleri katıldı.

Kent yönetiminde katılımın öneminden bahseden AKK Onur Kurulu Üyesi Murat Karayalçın, merkezi ve yerel yönetim konusundaki görüşlerini aktardı. Katılımcılıkta kazanımın somutlaşması için insanların yakından takip ettiğini belirten Karayalçın, “Biz katılımcılığa Batıkent Projesi’nde başladık. 55 bin Batıkentliye proje muhafızı diyordum. Oradaki kazanım konuttu. İnsanlar kazanım elde edecekleri süreçlere katılır” dedi.

Ankara Kent Konseyi’nin çalışmalarını özellikle basından takip ettiğini ifade eden Murat Karayalçın, şu değerlendirmede bulundu:
“AKK’yi kutluyorum. Çok görülür bir yapı oluşturdunuz. Gazetelerden okuyor, radyodan dinliyor, televizyonlardan izliyorum. AKK’nin basında meclis kadar yer alması önemli bir başarı ve size verilen bir sorumluluktur. Bence tartışmanız gereken bir konuda Kent Konseyleri’nin tanımıdır. Yeni Anayasa’da merkezi ve yerel yönetim anlayışında Kent Konseyleri’nin yeri tartışılmalıdır. Belediye Meclisleri ile Kent Konseyleri arasında atanmışlar ve seçilmişler gibi bir yapı oluşturulup katılımcılık ve sonuç anlamında etki artırılabilir.”

Programın sonunda Karayalçın’a katılımlarından dolayı teşekkür eden Ankara Kent Konseyi Başkanı Halil İbrahim Yılmaz, “Katılımcı ruha yaptığınız katkıdan dolayı teşekkür ederiz” diyerek günün anısına plaket takdim etti.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.