Transit Harita’da Mars Koç Burcunda | GazeteKalem

Transit Harita’da Mars Koç Burcunda | GazeteKalemGazeteKalem

30 Haziran 2022 - 19:38

Araştırmacı yazar Astroloji ve Tarot danışmanı

Gülen Çiçek

Transit Harita’da Mars Koç Burcunda

Astrolojide en ateşli burç olan Mars 25 Mayıs’ta  Koçburcuna geçti ve 5 Temmuz’a kadar burada seyredecek.

Transit Harita’da Mars Koç Burcunda
Son Güncelleme :

30 Mayıs 2022 - 10:55

Astrolojide en ateşli burç olan Mars 25 Mayıs’ta  Koçburcuna geçti ve 5 Temmuz’a kadar burada seyredecek. Doğum haritanızdaki Mars gezegeninin  transitastroloji haritasıyla ilgili açıları bu konuda çok önemli. Marsınız iyi konumda ve açıları iyi ise güç kazanırsınız ancak bunun tam tersi durumda zorlu günler sizi bekler. Tabiki bu sizi negatif bir enerji ile bilinç altınıza etki etmesin. Haritanın üzerine çıkmak astrolojinin en güzel öğretilerinden biridir. Haritamızdaki gezegenler ne kadar kötü konumda olursa olsun bunların farkındalığında olursak bazı sebep ve sonuçları değiştirmek bizim elimizde. Doğum haritamız doğarken yazılmış kader haritası gibidir. Ancak kaderi değiştirebilme gücü bize bahşedilmiştir. Han, bir deyim vardır“Tedbir sizden takdir Allah’tan”. Gezegenlerin enerjilerini doğru kullanmayı öğrenirsek hayatımızdaki bir çok zorluğu  böyleliklekolayca aşabiliriz.

Şimdi gelelim Marsın Koç burcundaki hallerine; Koç burcu kendi gezegeni olan Mars ile birlikte yukarıda bahsettiğim gibi ateş elementine sahiptir. O nedenle ateş gibi hızlı, yakıcı bir enerjiye sahiptir. Bu nedenle bundan bir önceki ay Marsın Balık burcundaki tembellik halinden kurtulup bir roket enerjisiyle uçabiliriz.

Mars Koç burcunda hem olumlu hem olumsuz etkiler verir. En başta diyet ve spor yapmak için en uygun zaman diyebilirim. Daha önce adım atmayaçekindiğimiz konularda cesurca atılımlar gerçekleştirebiliriz. Risk alabilir, rakiplerimizle mücadele içine girebiliriz.Ancak fevri ve öfkeli davranışlardan bu dönemde mutlaka kaçınmalıyız. Bu davranışlar öfke patlamalarına neden olabilir. Ayrıca sabırsızlığa meyil vermemeye  veacele hareket edip acele kararlar almamaya dikkat etmeliyiz. Psikolojik Astrolojide Koç Burcu 0-1.5 yaş arasını temsil etmektedir. Bu yaş aralığındaki çocuk istediği verilmediğinde sinirlenir öfkelenir ve ağlar. İsteklerini nasıl anlatacağını bilemez. Yürümeyi yeni öğrenmiştir. Hızlı hareket eder, kırar döker, düşer. İşte Koç burcunda böyle bir enerji mevcuttur. İşte burada Mars hayatta kalma mücadelesi iken Koç’ta bu mücadeledeki davranışları sergiler. Bu arada en önemlisi evde ve trafikte dikkatli davranmalıyız. Mars Koçtayken kazalara, sakarlıklara yol açabilir. Sağlık konusunda ise Koç başı temsil ettiğinden, vertigo ve baş ağrılarında artış görülebilir.  Dünya genelinde ise yangınlar, savaş konuları, silahlı saldırılar ve  kuraklık derecesinde hava sıcaklığında artış ile  ilgili konular gündeme gelebilir.

Şimdi gelelim Marsın Koçtayken burçlara etkisine;

KOÇ ve YÜKSELEN KOÇLAR:  Mars kendi yönetici gezegeniniz olduğundan bu dönem size elbette olumlu katkılar sağlayacaktır. Ancak ani kararlar almaktan  ve öfkeli tavırlar içinde olmaktan kaçının. Bu dönem ateş topuna dönüşebilirsiniz. Tartışmaların alev aldığı yerden derhal uzaklaşın. Yoga ve meditasyonsize iyi gelecektir ve bu tarih aralığında kırmızı giymekten kaçının.

BOĞA VE YÜKSELEN BOĞALAR : Sizde bu dönemde içinize dönmeli, sakinliğinizi korumalısınız. Gizli bastırılmış öfkeniz patlayabilir. Sakinleştirici müzik dinleyebilir, meditasyon ve doğa yürüyüşleri  yapabilirsiniz.

İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER : Bu dönem size sosyal projelerde destek verebilir. Yeni bir proje  ile bir atak yapabilirsiniz. Dolayısıyla sosyal çevrenizde dikkatleri üstünüze toplayabilir ve yeni arkadaşlar edinebilirsiniz.

YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇLER: Bu dönem işinizde çok çalışabilirsiniz.  Cesur davranışlarınız ve enerjik çalışmanız size ödülünü verebilir. Kariyerde bir atlama gerçekleşebilir.

ASLAN VE YÜKSELEN ASLANLAR :Yeni bir eğitime başlayabilirsiniz. Uzak seyahatler ve yeni yerler keşfedebilirsiniz. Uluslararası işlerde şansınız açık.

BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAKLAR : Bu dönem sizi finansal anlamda etkileyebilir. Borçlar krediler konusunda dikkatli olun. Kredi alacaksanız iyice düşünün veiyi  hesap yapın. Bunun yanı sıra miras gibi konular gündeme gelebilir.

TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİLER: Partneriniz, eşiniz ile tartışmaktan kaçının. Ancak siz tam bir terazi gibi davranıp daha uzlaştırıcı ve daha nazik olun. İş ortaklıklarınızda da problemler yaşanabilir. Ani kararlar verirken bir kez daha düşünün.

AKREP VE YÜKSELEN AKREPLER: Sağlık konusunda biraz sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Ateşli hastalıklara dikkat. Birlikte çalıştığınız iş arkadaşlarıyla tartışmalara girmekten kaçının. Günlük rutin işlerinizde hızlı bir süreç yaşayabilir yeni atılımlar yapabilirsiniz.

YAY VE YÜKSELEN YAYLAR: Yeni bir partnerle tanışabilir ve alev alev aşk yaşayabilirsiniz. Yada eski sevgilinizle, aşkınızı yeniden keşfedebilir, eğlenceli günler geçirebilirsiniz.

OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAKLAR : Yuvanızda bir takım sorunlar yüzünden huzursuzluklar yaşayabilirsiniz. Ancak bu kırgınlıkları gidermek sizin elinizde. Ev değişikliği yapabilirsiniz.

KOVA VE YÜKSELEN KOVALAR: Kısa süreli seyahatlere çıkabilir, yeni sözleşmelere imza atabilirsiniz. Sosyal medyada parlak bir dönem. Enerjinizi yazarak kullanabilirsiniz.

BALIK VE YÜKSELEN BALIKLAR : Yeni bir kazanç yolu açılabilir. Para kazanacağınız ve finansal anlamda rahatlayacağınız bir dönem olabilir. Risk almaktan korkmayın.

 

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.